E-Fatura Hizmete Dair Her Şey Burada

e-Fatura Gib Zorunluluk Mevzuatı 

Logo E-Fatura

 

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen Logo e-Fatura çözümleri ile mevcut yazılımınız ne olursa olsun, faturalarınızın dolaşımını güvenle ve hızla gerçekleşmesini sağlar. Doğru ihtiyaç analizi ile işletme yapınıza en uygun e-Fatura uygulamasına Logo güvencesi ve tecrübesi ile kavuşabilirsiniz.

Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi ve yine elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesi hususunda getirilen yasal çerçeve doğrultusunda ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen Logo e-Fatura uygulaması, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik faturaları düzenleyebilmeyi ve elektronik ortamda iletilmesini olanaklı kılan bir uygulamadır.

Daha fazla bilgi ve size özel fiyat teklifi almak için ;

Müşteri Temsilcisi : 0442 234 64 40

e-Fatura Nedir?

Standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip yeni ve elektronik bir belge türüdür. Kanunen, yıllık cirosu belirlenen rakamın üzerinde olan mükelleflerin bir sonraki mali yıl kullanım zorunluluğu olmakla beraber istenirse gönüllü olarak da kullanılabilmektedir. e-Fatura uygulamasına geçmek için çevreye katkısından, sağladığı maliyet avantajlarına kadar pek çok nedeniniz var. Eğer kurumunuz e-Fatura kullanması zorunlu mükellefler listesinde yer alıyor ise ya da kağıt fatura kullanımının sebep olduğu operasyonel maliyetlerinizi azaltmak istiyorsanız sizler de e-Fatura uygulamasına geçiş yapabilirsiniz. Mevcut yazılımınız ne olursa olsun, işletme yapınıza en uygun ve güvenilir çözümler Logo’da.

e-Fatura Uygulaması Nasıl Çalışır?

e-Fatura sisteminde, sadece GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından belirlenmiş mükelleflere e-Fatura gönderilebilir ve bu kullanıcılardan e-Fatura alınabilir. Gönderilen e-Faturalar Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bilgi sistemleri üzerinden alıcıya iletilmektedir

Gönderici Birim,

• e-Faturayı oluşturur, imzalar veya mali mühür ile onaylar, saklar, merkeze iletir.

• Merkez’den gelen uygulama ve sistem yanıtını alır, işler, imza veya mali mühür doğrulaması yapar, saklar.

Posta Kutusu Birimi,

• Merkez üzerinden gelen elektronik faturayı ve sistem yanıtını alır, imza veya mali mühür doğrulaması yapar, fatura ve sistem yanıtını işler ve saklar.

• Uygulama ve sistem yanıtını oluşturmaya imkân verir, imzalar veya mali mühür ile onaylar, saklar, merkeze iletir.

E-fatura Mobile Nedir?

Gerek Android gerekse iOS cihazlarda çalışabilen 2 ayrı uygulama ile e-Logo, e-Fatura ve e-Arşiv platformunda sağladığı hizmetlerin bir kısmını mobil platformlarda da sunuyor. Logo Özel Entegratörlüğü seçen kullanıcılar, e-Dönüşüm’ün doğal bir parçası olarak, e-Fatura bilgilerine mobil ortamdan da ulaşabiliyor. Akıllı telefonların kullanım oranı arttıkça yeni nesil kullanıcılar için mobil teknolojiler daha değerli hale geliyor. Kusursuz bir uygulama deneyimi sunma hedefiyle geliştirilen Logo e-Fatura Mobile, basit ve sade tasarımı, kullanışlı uygulama menüsü ile etkin zaman yönetimi ve yüksek verim sağlıyor.

e-Fatura Mobile Avantajları

Gelen e-Faturalarınızı listeleyebilir, görüntüleyebilir, kabul ve ret işlemlerini yapabilirsiniz.

Giden e-Faturalarınızı listeleyebilir, statülerini takip edebilirsiniz.

e-Arşiv raporlarınızı dönem ve durum bazında listeleyebilir, görüntüleyebilir, ya da e-Arşiv raporu oluşturup gönderim yapılabilirsiniz.

Kalan kontör miktarınızı ve hizmet bazında kontör kullanım detayınızı izleyebilirsiniz.

E-fatura Logo

Logo E-fatura Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak, Başvuru ve Geçiş İşlemleri İçin Bizi Arayınız:
442 234 64 40
Ascom Yazılım Bilgisayar Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri

logo e-fatura, logo e-fatura destek, logo e-fatura fiyat, demo, destek, eğitim, danışmanlık